Chemické kufříky, laboratorní pomůcky, chemikálie, ale také třeba senzor na monitorování kvality vzduchu. Takové i mnohé další vybavení na zatraktivnění výuky chemie v tomto školním roce pro své žáky pořídilo už 40 učitelů a učitelek z celé ČR, a to díky grantu Bezva chemie, který od roku 2021 uděluje Nadace Experientia. 

Rádi byste zatraktivnili svou výuku chemie v příštím školním roce? Neváhejte a přihlaste se do třetího ročníku soutěže Bezva chemie, a to od 15. září do 15. října 2023 skrze jednoduchý formulář na webu www.experientia.cz/bezva-chemie. 

Nadace Experientia věnuje i letos do programu na zkvalitnění a zatraktivnění výuky chemie 200 000 Kč, které rozdělí mezi nejlepších 20 projektů ve dvou soutěžních kategoriích – základní a střední školy. Výše nadačního příspěvku na 1 projekt činí právě 10 000 Kč.

Učitelé/učitelky chemie mohou žádat o grant na studentské projekty či na nákup drobného přístrojového vybavení, laboratorního skla, chemického softwaru, učebních pomůcek nebo odborné literatury. Projekty bude hodnotit  nezávislá výběrová komise složená z odborníků v oblasti chemie, didaktiky a práce s talentovanou mládeží. Kritérii bude atraktivita projektů, míra zapojení studentů a očekávaný dopad na zlepšení výuky.  Vítězné projekty budou známy do 30. listopadu 2023. 

“Grant Bezva chemie je určený aktivním učitelům, kteří mají touhu ve svých studentech zapálit nadšení pro chemii a společně s námi věří v to, že cílená a dlouhodobá podpora může významně ovlivnit českou chemii a posunout ji směrem k celosvětové špičce, třeba až k další Nobelově ceně,” vysvětlují zakladatelé Nadace Experientia manželé Dvořákovi s tím, že cílem Nadace Experientia je postupně podpořit co nejvíce základních a středních škol po celé České republice. 

Více o projektu najdete na webu https://www.experientia.cz/bezva-chemie/