Laboratorní pomůcky, chemikálie, destilační aparatura, ale také třeba vybavení pro pokusy v mikrovlnné troubě. Takové a další vybavení na zatraktivnění výuky chemie pro své žáky pořídilo už 65 učitelů a učitelek z celého Česka, a to díky grantu Bezva chemie, který od roku 2021 uděluje Nadace Experientia.

Chcete i vy zatraktivnit svou výuku chemie v příštím školním roce? Neváhejte a přihlaste se do čtvrtého ročníku soutěže Bezva chemie, a to od 15. září do 15. října 2024 skrze jednoduchý formulář na webu www.experientia.cz/bezva-chemie.

Nadace Experientia věnuje i letos do programu na zkvalitnění a zatraktivnění výuky chemie 200 000 Kč, které rozdělí mezi nejlepších 20 projektů ve dvou soutěžních kategoriích – základní a střední školy. Každý projekt obdrží nadační příspěvek ve výši 10 000 Kč.

Učitelé/učitelky chemie mohou žádat o grant na studentské projekty nebo na nákup drobného přístrojového vybavení, laboratorního skla, chemického softwaru, učebních pomůcek či odborné literatury. Projekty bude hodnotit nezávislá výběrová komise složená z odborníků v oblasti chemie, didaktiky a práce s talentovanou mládeží. Kritéria hodnocení zahrnují atraktivitu projektů, míru zapojení studentů a očekávaný dopad na zlepšení výuky. Vítězné projekty budou známy do 30. listopadu 2024.

“Grant Bezva chemie je určen aktivním učitelům, kteří mají touhu ve svých studentech zapálit nadšení pro chemii a společně s námi věří v to, že cílená a dlouhodobá podpora může významně ovlivnit českou chemii a posunout ji směrem k celosvětové špičce, třeba až k další Nobelově ceně,” vysvětlují zakladatelé Nadace Experientia manželé Dvořákovi s tím, že cílem Nadace Experientia je postupně podpořit co nejvíce základních a středních škol po celé České republice.

Více o projektu najdete na webu Bezva chemie.