Investiční výbor Nadace Experientia vznikl v květnu 2020 jako poradní orgán správní rady ve všech záležitostech týkajících se správy majetku Nadace. “Máme obrovskou radost, že se podařilo sestavit tým složený ze skutečných osobností v oblasti investic,” říká zakladatelka Nadace Experientia Hana Dvořáková.

Investičnímu výboru předsedá Petr Zapletal, který dvanáct let (od roku 2005 do roku 2018) působil na postu předsedy představenstva Pojišťovny České spořitelny, ve vrcholových postech finančních společností byl od roku 1995, vedl Investiční společnost České spořitelny a zároveň byl předsedou předsednictva Unie investičních společností ČR. Nyní se věnuje projektům v různých oblastech jako nezávislý podnikatel.

Druhým členem investičního výboru je Martin Burda, který celou kariéru působí v oblasti investičního managementu. Bývalý ředitel Investiční společnosti České spořitelny dnes v rámci investiční společnosti Sirius, kterou spoluzaložil, spravuje 3 miliardy korun v globálních alternativních investicích. Mezi jeho klienty patří 500 předních českých podnikatelů a manažerů.

Třetím členem investičního výboru se v listopadu 2020 stal David Borges, analytik neziskové organizace Člověk v tísni se zaměřením na oblast finanční gramotnosti, exekucí a zadluženosti. Dříve působil v bankovním sektoru, dlouhodobě zastával vysoké manažerské pozice ve skupině ČSOB. David Borges nahradil v investičním výboru Jiřího Müllera, který se významně podílel na vzniku investiční strategie Nadace Experientia až do října tohoto roku.

Všem členům investičního výboru, kteří pro nás pracují bez nároku na honorář, patří naše velké uznání a dík!