Správní radu Nadace Experientia nově posílí doc. RNDr. Filip Matějka, Ph.D., významný český ekonom z institutu CERGE-EI. Jeho rolí ve správní radě Nadace bude především pomoc s nastavením investiční strategie Nadace Experientia.

Filip Matějka (*1980), původním vzděláním fyzik a matematik, při svých studiích na Princetonské univerzitě začal směřovat k ekonomii, protože zjistil, že právě v jejím rámci lze nejlépe zkoumat celospolečenské problémy. Za svůj výzkum, který se věnuje rozhodování lidí v době informačního zahlcení, získal Cenu Neuron pro vědce do 40 let. Přednáší na prestižních univerzitách, např. Cambridge, Oxford, Yale, Princeton, Harvardu či MIT. 

“Jsme velice šťastní, že Filip souhlasil a i přes své obrovské pracovní vytížení se rozhodl stát se členem správní rady Nadace Experientia,” řekla zakladatelka Nadace Experientia Hana Dvořáková. Správní rada Nadace Experientia tak bude mít nově celkem čtyři členy – předsedkyni Irenu G. Starou, zakladatelku Hanu Dvořákovou, dřívějšího stipendistu Tomáše Slaninu a ekonoma Filipa Matějku.