Nadace Experientia v listopadu rozhodla o výsledcích třetího ročníku soutěže Bezva chemie. Učitelé letos dostanou mimořádně o 50 000 Kč více než v jiných ročnících, celkem 250 000 Kč.

Kromě TOP 20 projektů vybraných každoročně komisí Bezva chemie podpoří letos navíc ještě 5 projektů bývalý stipendista a dnes člen Správní rady Nadace Experientia Tomáš Slanina. Ten v říjnu 2023 získal prestižní cenu Neuron pro nadějné vědce v oboru chemie a rozhodl se část své ceny věnovat mladším chemickým talentům. “Po vzoru manželů Dvořákových jsem si řekl, že až jednou získám nějaké peníze vědou, vložím je také zpátky do vědy.  A ten moment nyní poprvé nastal. Rozhodování, kam peníze nasměrovat, už bylo snadné – program Bezva chemie na zatraktivnění výuky na základních a středních školách byl srdeční volbou,” vysvětluje mladý vědec.

Nadační příspěvky budou rozděleny 25 nejlepším projektům na zatraktivnění výuky chemie na základních i středních školách po celé ČR – poputují například do Otrokovic, Kutné Hory, Olomouce nebo do Jablonce nad Jizerou. Mezi oceněnými projekty jsou například výuková hra v chemické laboratoři, destilační aparatura včetně experimentu destilace vína nebo třeba vybavení pro pokusy v mikrovlnné troubě.

Kompletní seznam podpořených projektů si přečtěte na https://www.experientia.cz/bezva-chemie/top-25-projektu-pro-rok-2023/.